Nog meer zorgen over Brainport

Vorige week sprak op de opiniepagina in onze krant mijn zorgen uit over de groeispurt van Brainport: kunnen we die wel aan, die groei met 100.000 nieuwe woningen.

Mijn collega Lucas van Houtert zette een dag later – zeer terechte – kritische kanttekeningen bij de (zoals ik het samenvat) democratische legitimatie van de stappen die de politiek in Zuidoost-Brabant zet om die groeispurt te faciliteren.

Ik kreeg nogal wat reacties op mijn verhaal, en die heb ik in bovenstaand verhaal in de krant van vandaag samengevat.

Boo Hoo


Afgelopen vrijdag zag ik de groep Tio Gringo uit Breda, in het voorprogramma van Bob Wayne. Heerlijk countrytrash. Op een van hen elpee’s trof ik het jaren vijftignummer ‘Boo Hoo’ aan, lekker rammelende rockabilly.

Het origineel is van Marvin Rainwater, het stralende middelpunt in de clip hierboven.

Bob en de truckers

Dat was nog eens een aangenaam concert, vrijdagavond in Phoenix in Breda: van de Amerikaanse countryzanger/gitarist Bob Wayne. Bob had er zin in en speelde maar liefst meer dan anderhalf uur lang door: een lange reeks liedjes over (vooral) het leven van truckers in het zuiden van de Verenigde Staten, waarbij vooral de uptempo nummers bijzonder goed in de smaak vielen.

Op 5 september treedt-ie op in de Kempen, op Kempenerpop in Waalre. Gratis, nota bene. Gaat dat zien, mensen.

Revolution Rock – maar dan anders


Het nummer Revolution Rock werd vooral bekend doordat The Clash het coverde op de elpee London Calling. Het origineel is van de van oorsprong Jamaicaanse zanger Danny Ray.

Er is ook een dub-versie van dat nummer, die opgeleukt wordt door een vrij obscure Jamaicaanse DJ: The Mexicano. Niet op Spotify, wel op You Tube. Met matige geluidskwaliteit. Maar wat doet dat er eigenlijk toe, want het is een prima uitvoering.